hír
Hat televízióra és streamingre készülő alkotás gyártásának támogatásáról döntött a Nemzeti Filmintézet. Folytatódik a Kecskemétfilm Cigánymesék…
továbbhír
32 ország 420 alkotása közül az előzsűrik immár kiválasztották a 16. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál versenyprogramját. Nyolc film jutott be az…
továbbhír
A Magyar népmesék és a Vízipók-csodapók szériákat jegyző Kecskemétfilm a 2020-ban elkészült Cigánymesék című, 13 részes, egyedi, 3D technikával…
továbbhír
Hét televízió és stream szolgáltatásra készülő film gyártásának támogatásáról döntött a Nemzeti Filmintézet. A támogatott alkotások között szerepel…
továbbhír
Vasárnap délután adták át a 2019-es CINEMIRA Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál díjait. A fesztivál versenyprogramjában összesen 50 gyereknek szóló…
továbbhír
A Cigánymesék rajzfilmsorozat A cigányasszony meg az ördög című epizódja elnyerte a velencei Cartoons on the Bay nemzetközi filmfesztiválon a…
továbbhír
Nyilvánosságra hozták a szervezők a június 15-én kezdődő Annecy Filmfesztivál programját. A franciaországi Annecy-ban immáron 55. alkalommal…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié